Muzeum Jindřichohradecka vydalo koncem roku 2019 dvě zajímavé publikace. Pro badatele v oblasti betlemářství je určen obsáhlý 287 stránkový sborník příspěvků z Mezinárodní betlemářské konference, která se konala závěrem roku 2018 v Jindřichově Hradci. Sborník obsahuje 24 příspěvků odborníků z domova i ze zahraničí. Autory příspěvků jsou například italský badatel Pier Luigi Bombelli, který se specializuje především na papírové vystřihovací betlémy z celého světa nebo Hana Dvořáková z Brna, která se zabývá kralickými betlémy. Jindřichohradeckým mechanickým betlémům se věnovala Alexandra Zvonařová, příbramským Lenka Blažková a Ján Chvalník a třebíčským Antonín Žamberský. Otázkou restaurování velkých mechanických betlémů se zabývala Petra Jahnová z Třebechovic pod Orebem a Alexandra Zvonařová z Jindřichova Hradce.

Autory dalších příspěvků jsou například Johann Dendorfer, Ida Diemer, Timothy Bottema-van den Haak, Klaus Brandl, Ivana Sieberová, Jan Roda, Alice Glaserová Jana Koštuříková, Libor Šedina, Romana Trešlová, Jan Bondra, Eva Požárová Jozef Práznovský, Štěpánka Běhalová a Marie Hazuková. 

Sborník je možno objednat v Muzeu Jindřichohradecka za 160 Kč. 
Katalog k výstavě Vladimíra Morávka z Bratislavy byl vydán u příležitosti tradiční vánoční autorské výstavy v kostele sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci, kterou uspořádalo Muzeum Jindřichohradecka závěrem roku 2019. Celobarevný katalog dokumentuje celoživotní tvorbu mimořádného slovenské řezbáře Vladimíra Morávka, který zaujme především svou specifickou technikou práce a osobitým zpracováním námětu. Výtvarně školený autor vytváří nejenom betlémy, ale i plastiky madon, žen, pierotů a fantazijních objektů. Katalog s barevnými fotografiemi všech vystavených plastik lze zakoupit v Muzeu Jindřichohradecka za 130 Kč. Kontakty na Muzeum Jindřichohradecka (muzeum@mjh.cz, 384 363 661).